Upis u prvi razred

U prvi razred osnovne škole upisuju se djeca koja su do 1. travnja 2021. napunila 6 godina, kao i sva djeca kojoj je prošle godine odgođen upis.

Na zahtjev roditelja mogu se upisati i mlađa djeca koja 1. travnja još nemaju 6 godina (prethodno se trebaju prijaviti u nadležni područni ured).

Prije upisa školu obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta od strane komisije koju čine liječnik, psiholog ili pedagog, edukacijski rehabilitator i učitelj  - u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Pregled se obavlja u periodu od 31.03.do 15.06.2021.

Datum pregleda djeteta možete dogovoriti putem aplikacije TERMINKO https://www.terminko.com/termin/pretrazi_adrese

Djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu od 1. 02. do 15. 04. 2021., kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora.

Sva djeca školski obveznici moraju se prijaviti za pregled (čak i ako roditelj želi odgodu upisa).

Upisi u školu obično su organizirani početkom lipnja.